Komentář, na který odpovídáte

25. 08. 2017 - 16:05
 

mow: Mám tendenci zjednodušovat, možná někdy i trochu bagatelizovat věci. Po pravdě se trochu ve tvým článku ztrácím. Co tě štve? Že si vedeš dobře, ale partner to neoceňuje? Tak si tě asi nezaslouží.

Nebo, a to mi přijde pravděpodobnější, se vytratila vášeň. Nevím, jestli z tebe, nebo z něj, každopádně asi chybí touha. A touha je motor. Sice nevydrží věčně, ale měli byste spolu trávit nejvíc času. To nutně neznamená, že se musíte totálně odstřihnout od kámošů a zálib, ale prioritou jste vy dva.

Nikdo mě nenaučil o ženách a vztazích jako Chemická. A když jsem jí občas fňukal na virtuální rameno, že po třech měsících mailování se slečnou to přestává mít šťávu, odepsala mi, že Chemča, že asi ty vztahy prožívám mnohem rychleji, intenzivněji, a o to dřív to vyprchá, takové to oťukávání, poznávání se.

A napíšu možná krutou věc, kterou jsem si uvědomil sám. Nejsvobodnější jsme, když jsme sami, to máme nejvíc času na to, co nás baví. Kdyžpak přijde partner a následně děti, přičemž tyhle dvě věci by měly mít prioritu, logicky musím upozadit mé osobní zájmy a kamarády, což neznamená, že je zazdím úplně, jen už nedostanou tolik prostoru. A ono správně namíchat ten poměr, abych byla dobrá partnerka/manželka, dobrá matka, kuchařka, hospodyně, milenka + se občas učila nové sexuální dovednosti, a přitom mi pořád ještě zbýval čas na sebe samotnou, třeba na jeden dva koníčky a zajít na kafčo s kamarádkou, to je skutečné mistrovství. Vždycky je v životě něco za něco, něco získáváme, něco ztrácíme.

Myslím, že ještě stále je v téhle společnosti zakořeněno, že pokud má žena chlapa a děti, má jim obětovat všechno. Mnohým ženám to nevadí, rodina je naplňuje, dobíjí a je to naprosto v pořádku. Pak ale existuje skupina žen, a jistě nemalá, která občas potřebuje někam vypadnout, třeba s kámoškama na víkend, odpočinout si od dětí, manžela, což, pokud má babičky na hlídání, je to snazší. Rozhodně by neměla chodit každý týden do hospody a vracet se z ní na kaši

Na druhou stranu, už mnoho desítek let to přesně takhle chlapi mají. Průměrný Čech prý chodí do hospody jednou týdně. I kdyby polovina lidí z tohohle počtu byly alkoholici, tak co ta druhá? Ta tam určitě jen kvůli chlastu nechodí. Zkrátka, snažím se ti tady naznačit, že i když ty chlapi mají ženy a děti, zjevně jim to nestačí a potřebujou i jiný společenský kontakt. Možná aby úplně nezblbli z práce a rodiny. Ale kdyby každý den chodila do knajpy ženská, to by bylo keců Prostě rodina a partner by měly být to nejdůležitější, ale ne jediný, co máme. Činí to člověka zranitelným.

Jo, a jinak jsi moc fajn. Žádnou Raduš v mobilu nemám a funguju jako terapeut lidských duší. Kdybys našla odvahu, napiš mi na tohle číslo (728 243 476) a můžem probrat život v celé jeho komplexnosti. Tvůj nakopávač

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Hrad z písku II