Nešika

14. březen 2013 | 10.26 |

školkaNevím, jestli to bylo vzpomínkou na mateřskou školku nebo tím, že se mi v té době narodila sestřenice, kterou jsem hlídávala a byla z malých dětí nadšená. Pak jsem hlídala taky bratrance a nabyla jsem dojmu, že to s dětmi umím. Další vysněné povolání bylo na světě. Chtěla jsem být učitelkou ve školce.

Drželo mě to celou základku. Narozdíl od ostatních povolání, o kterých jsem už psala, jsem si myslela, že na tohle mám fakt talent a že by mě to opravdu bavilo. A přece se našlo něco, co mi to naprosto znemožnilo. Můj naprostý antitalent k tělocviku. Dodnes přemýšlím, jestli má opravdu tak velký náběh na dyspraxii (= motorická porucha, která patří mezi specifické poruchy učení, tzv. absolutní nešikovnost) nebo jestli to bylo dáno výchovou k opatrnosti vzhledem k brýlím či jen špatnou zkušeností někdy v první nebo druhé třídě. Tehdy jsme měli postavenou opičí dráhu a jedním z prvků byly lavičky zavěšené na žebřiny, po kterých se mělo vyběhnout, seběhnout. Vyběhla jsem, nějak jsem se zašmodrchala a z úrovně předposlední příčky žebřiny se zřítila dolů. Sice jsem spadla na žiněnku, ale příjemné to teda nebylo.

S tělocvikem to šlo z kopce. Vrchol gymnastiky byl kotoul vpřed a šišatý kotoul vzad. Hvězdici jsem neudělala nikdy, podobalo se to spíš roztodivnému skoku, který se občas nepovede freestylerům :-D Nikdy jsem nevyšplhala, nikdy jsem nic neuběhla. Krátké tratě jako poslední, dlouhé tratě jsem došla chůzí umrlce. Doma mám sbírku zápisů z chirurgie, kde jsem končila většinou po míčových hrách s vymknutým palcem, naraženým předloktím a tak. Zdejší chirurg - Hospodyňka jistě bude vědět - umí výborné zápisy do chorobopisu :-) třeba tento: "V hodině TV se měla rozběhnout a vyskočit na kladinu, na místo toho do ní však narazila a zhmoždila si pravý přední bérec..."

Nepřátelství s tělocvikem se nelepšilo, ba naopak. A když jsem viděla nešťastné starší spolužačky ze sboru, jak neudělaly talentovky na pedagogické školy, svůj sen jsem vzdala. Dneska jsem za to možná ráda. Ne všechny děti jsou tak roztomilé jako byli kdysi bratranec se sestřenicí :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nešika tlapka 14. 03. 2013 - 11:11
RE(2x): Nešika radus 14. 03. 2013 - 13:24
RE: Nešika editt 14. 03. 2013 - 15:31
RE(2x): Nešika radus 14. 03. 2013 - 16:23
RE: Nešika sargo 22. 03. 2013 - 12:50
RE(2x): Nešika radus 22. 03. 2013 - 13:04