Jak lovit úlovky do podzimního šatníku

18. září 2013 | 15.48 |
› 

šatníkMožná by se na úvod hodilo napsat, že jsem si před třemi týdny koupila v obchodě novou ELLE a byla jsem mile překvapená obsahem. Narozdíl od jiných časopisů mám totiž už tři týdny co číst. Ovšem mé včeješí nákupy paradoxně skončily zcela jinak, než jak by se od "čtenářky ELLE" čekalo :-D

Základem mého šatníku jsou džíny. Je tomu tak už od základky, kdy to ještě bylo vymezení se proti požadavkům rodičů na oblečení. Dnes je to trochu tuctový styl, uznávám, ale pro mě prostě stále nejnutnější svršek. Vzhledem k mému sockoidnímu stylu života v letošním roce, jsem si teď asi tři měsíce fakt nemohla dovolit koupit si nové a vzhledem k tomu, že staré dosloužily, měla jsem smůlu. Nicméně jsem možná letos v létě objevila svou ženskost, protože jsem celé léto prochodila v šatech, sukních a v nejhorším případě v černých klasických kalhotech nebo světlých pískových.

Včera jsem se dožrala a rozhodla se, že si prostě koupím nové, i kdybych do konce měsíce neměla jíst :-) Vydala jsem se tedy do malého nákupního centra, prošla dva obchody s oblečením, abych zjistila, že v jednom na mě nic nemají a ve druhém se sice podivila nad zase větší velikostí své tělesné schránky, ale výsledek byl až na jeden kousek stejný jako v obchodě předchozím. Ten jeden kousek, do kterého jsem se s úspěchem nacpala (myslím, že vy všichni, co občas zabloudíte do zkušební kabinky, víte, co je to za stres :-)), stál 799,- Nic extra. Tmavé slimky s lehce sníženým pasem, což už mi dnes až tak nelichotí. Rozhodla jsem se nechat si kup projít hlavou a pověsit všech šestero odzkoušených džín na věšák u kabinek.

Následoval průzkum obuvi. Kde jsem přesně věděla, co chci. Nízké kotníčkové elegantní boty, které se hodí k sukni i kalhotům, které budou chic na pohovory, zároveň v nich proběhnu městskou žulovou dlažbu a nebudu si kloubit kotníky na vysokých podpatcích. Našla jsem jedny krásné! Inspirované dávnými uniformami. Po straně totiž byly knoflíčky s výšivkou jako na saku švarného vojáčka. Ovšem 699,- za obuv z Deichmana, která se ráda rozlepuje či jinak vyzývá k brzské reklamaci?! Nechala jsem si zajít chuť a odešla středem :-)

Z čirého zoufalství a šíleného nápadu jsem se rozhodla podívat se k Vietnamci, který má obchod na okraji sídliště. Omrkla jsem nabídku džín a zalíbily se mi jedny akční za 199,-. Zamířila jsem k provizorní kabince, kde závěs zcela nezatáhnete a i tak máte závěs jen po kolena :-) No, velikost jsem nepobrala a do této jsem se teda opravdu nevešla. Přispěchala paní s nabídkou pomoci. Už už jsem se nadechovala, že je to zase jedna z těch oštarných hlídaček s úkolem vnutit cokoliv. Paní mě však příjemně překvapila. Během deseti sekund rozpoznala můj vkus i velikost a vyčarovala dvoje džíny. Oboje padly jako ulité. Jedny z nich navíc jako přes kopírák s těmi z obchodu. Pobídla mě, ať si vezmu oboje (zase takovým milý nevtíravým způsobem). Požádala jsem o odložení na pokladně, že se ještě porozhlédnu a kdyžtak si zajdu vybrat a kalhoty koupím. Porozhlédla jsem se a dopadlo to tak, že jsem odcházela po vyždímání bankomatu s taškami v nichž byly dvoje džíny (včetně pásku), vkusné tričko (s nádechem do retro stylu 80. let) a kotníčkové boty v černé barvě - přesně takové, jaké jsem chtěla. U pokladny jsem za to vše nechala 1026Kč a dostala propisku jako dárek za velký nákup :-) Odcházela jsem spokojená a doteď se nových kousků nemůžu nabažit.

Zpět na hlavní stranu blogu