Mé první blogerské krůčky

23. listopad 2014 | 08.32 | rubrika: Psáno na téma týdne

once upon a time...tak ty si pamatuju naprosto v živých barvách. Psal se rok 2006, ležela jsem na pláži jedné zapadlé chorvatské vesnice a četla jeden z mnoha časopisů, které mě na cestách vždy doprovázely. Opalovala jsem na nafukovací matraci, v uších hity onoho léta a před sebou článek o tom, co je to weblog a kterak se u nás proslavil Ostravak.Bylo to období, kdy jsem chtěla začít znovu a hlavně jinak žít po svém nepříšernějším rozchodu. Srdce rozevrvané na kusy, v hlavě spousta nápadů na změny a hlavě tolik odvahy, jako nikdy. Šla jsem do všeho. Přihlásila jsem se na italštinu, na FCE z angličtiny, vrátila jsem se ke zpěvu, stala se z brunety blondýnkou, zahodila jsem dioptrické brýle a místo džín a vytahaných mikin oblékala minisukně... Tehdy jsem si řekla, že chci svůj blog.

Staré zvyky

17. listopad 2014 | 21.12 | rubrika: Psáno na téma týdne

christmasNechci ted působit jako marketér některého obchodního řetězce, ale nemůžu si pomoct "staré zvyky" ve mně evokují Vánoce. Na druhou stranu dva týdny před začátkem adventu už si snad můžu dovolit o nich mluvit psát.

Jsem vcelku staromilec. Mám ráda retro věci. Ovšem asi v ničem jiném se nedržím starých zvyků tak striktně, jako když jde o Vánoce.

Mlha života

3. listopad 2014 | 05.00 | rubrika: Psáno na téma týdne

mlha

Je typické podzimní sychravé ráno. Sedím ve vlaku, který mě unáší do práce. Dívám se na na mlhu válející se všude po polích a loukách. Nikde nekončící koleje a mlha, která jako by uhánějícímu vlaku dávala klapky na oči.