Článek Profesní okénko č. 2 - sociální v pečovatelské

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Profesní okénko č. 2 - sociální v pečovatelské

04. 07. 2016 - 16:49

eithne: Celou dobu jsem si říkala, že to zní dost náročně - nejen objemově, ale i zodpovědně. Tím platem jsi mě dorazila. Jako fakt?? Za tak málo peněz by mě práce musela sakra hodně vnitřně naplňovat, abych ji byla ochotná dělat.

Ale je to hrozně zajímavě popsané. Babičce pečovatelská služba vozila jenom obědy, jinak se staral táta a strejda, i když už jsme pro ni měli zažádáno o místo v domě s pečovatelskou službou.

Ti nemohoucní lidé na to mají ze svých důchodů, nebo jim to platí pojišťovna, nebo příbuzní? Přijde mi, že nemůžete být úplně levní. A hodně mě tam zarazily ty procházky, to bych taky čekala od příbuzných...

---
eithne.pise.cz

06. 07. 2016 - 00:55

radus: No, jako já jsem došla k tomu, že asi nic jiného neumím Takže to dělám. Ale jako svým způsobem mě to naplňuje, jen musím být odpočatá, abych měla na všechno trpělivost

Jinak dům s pečovatelskou službou ještě neznamená, že bude mít péči pečovatelské služby Je to bydlení určené seniorům a služby se musí sjednat zvlášť a na tělo. Full sevis je jen v domově pro seniory.

Péči si platí jednak z důchodu, ale hlavně by na to měl sloužit příspěvek na péči, který pomáhám vyřizovat. Nicméně nesedí na poskytnutou péči, protože se v řízení o příspěvek na péči neřeší, jakou péči člověk čerpá, ale počet životních potřeb, které člověk nezvládá. Je stanoveno 10 základních životních potřeb a pokud nezvládá alespoň tři, má nárok na I. stupeň, což je 800Kč (od sprna se zvýšá o 10%). II je 4000, III je 8000, IV je 12 000. Pojišťovna s tím nemá nic společného, není to o zdravotní péči, ale o sociální péči. Příbuzní platí dost často. Já mám ve smlouvách přímo ošetřenou "osobu přebírající závazek". Levní jsme dost. Podle prováděcí vyhlášky zákona o sociálních službách si nesmíme účtovat víc jak 130Kč za hodinu, přičemž se nesmí počítat cesta za klientem, ani další provozní čas, ale pouze poskytování samotného úkonu. Zatím nejvyšší položka, která byla za poměrně dost komplexní péči, kterou jsem naúčtovala, tak byla necelých 12 000.

---
radus.pise.cz

07. 07. 2016 - 09:26

orchidejka: No, ten plat na konci mě teda skoro porazil. To je TAK STRAŠNĚ MÁLO! Nicméně je mi jasné, že se s tím asi nedá nic moc dělat.
Ty děláš takhle náročnou práci a o víkendu ještě jezdíš na svatby? A kdy jako odpočíváš? :-o

---
orchidejka.pise.cz

07. 07. 2016 - 09:33

radus: Odpočívám odpo po práci a v neděli a nebo když někdo zruší svatbu

---
radus.pise.cz

08. 07. 2016 - 23:35

psycho: Fajn, že to tak hezky dopodrobna popisuješ.... ... Mě kolikrát pobaví, jakou představu lidi o platech v sociálních službách mají..

---
psycho.pise.cz

13. 07. 2016 - 08:27

radus: No právě... Jako ano, taky bych chtěla vydělávat víc... Ovšem... To být tak ředitelkou příspěvkovky ...a hádat se se zastupitelstvem a krajem Někdy přemýšlím, jak dlouho vydržím v oboru a jestli se to vůbec dá dělat celý život.

---
radus.pise.cz

13. 07. 2016 - 09:48

fidorka: Skvele popísané. Človek na takúto prácu musí mať vrodenú aj slušnú dávku empatie, myslím tým aj pečovatelky, ináč by to za také peniaze nerobil, a možno ani za väčšie. A Vy tú empatiu v sebe máte, čo usudzujem z toho akým kľudným, vecným, nie frflajúcim spôsobom Vašu prácu opisujete.
Držím Vám palce, nech sa darí

13. 07. 2016 - 11:05

radus: Děkuji Čte se to velmi hezky...

---
radus.pise.cz

20. 07. 2016 - 12:11

hablina: Celé se mi to moc líbilo, taková užitečná práce....až jsem došla na konec článku a dostala huboký šok. Děvčico neščastná, vždyť Ty si nevyděláš ani na slanou vodu!

---
hablina.pise.cz

21. 07. 2016 - 17:53

boudicca: Čtu a čtu a celé to na mě působí hrozně pozitivně a že děláš, co tě baví a na co máš buňky, a celá ta práce je moc fajn. A pak se dostanu k platu. V jiném oboru bys jako takto schopná manažerka měla plat dvojnásobný. Pečovatelskou činnost ohromně obdivuji a vzhledem k ohodnocení máš můj obdiv ještě o to větší...

---
boudicca.pise.cz

21. 07. 2016 - 21:15

radus: Hablina: Noo, právě. Hodně jsem přemýšlela, jestli tyto články neheslovat, ale rozhodla jsem se, že ne a že tam tu poznámku o penězích dám... Protože prostě dokud se o tom nebude mluvit a psát, tak se nic nezmění.

Boudicca: Popravdě, kdybych to, co dělám uměla správně podat do řeči manažerů, už bych asi byla jinde. Ale v době, kdy jsem hledala práci, mě nikdy nikam jinam nechtěli. Ve svém oboru jsem asi dobrá, fakt mi skoro vždycky vyšlo první, max druhé výběrko a pomaličku si tady v tom našem rybníčku krajském dělám jméno. Ale ty peníze mě fakt štvou. Prostě se tím neuživím a proto mám dvě práce, díky čemuž jsem hrozně unavená a poslední dobou stále víc bez nálady.

---
radus.pise.cz

09. 09. 2016 - 11:46

tlapka: Až na ten plat úžasné čtení. Ta systematická tabulka, řád, hromádky na jindy a na dnešek, máš to skvěle promyšlené a věřím, že si slušný kus práce ušetříš. Ono to asi ani jinak nejde, aby ses nezbláznila, že?
Hrozně se mi líbí, jak myslíš i na ostatní. Ne jen na klienty, ale taky na spolupracovníky... snad vědí, co v tobě mají.

---
tlapka.pise.cz

09. 09. 2016 - 11:53

radus: Tlapičko, děkuji. Ale nevědí... Máme po menší revoluci: jedna výpověď a tak vůbec se něco děje, ale to je pod heslo. Možná to sepíšu...

---
radus.pise.cz