Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ

9. březen 2017 | 08.17 |

101 IIPravda, zhodnocení mého projektu 101 cílů za 1001 dní na sebe dalo trochu čekat, ale je konečně na světě :-) Následující souhrn obsahuje pouze zatím nepopsané cíle, ty ostatní - dříve splněné najdete ve starších článcích v rubrice 101 cílů za 1001 dní.

Cíl č. 3 - Naučit se základní společenské tance

Letošní plesovou sezonu jsem zahájila poněkud netradičně: začala jsem se svým (nejen tanečním) partnerem chodit do tanečních pro dospělé a splnila tak cíl č. 3. Pocit na dvou absolvovaných plesech, že můžu protančit ples, je nepopsatelný. Ještě stále nemáme po kurzu, ale i tak už zvládnu polku kolem dokola sálu, trošku bojuju s valčíkem, waltzem proplouváme krásně, tango je náročné, ale při troše soustředění to jde...

Cíl č. 15 - Vybrat si nějaký charitativní projekt, kterého se budu aktivně účastnit/podílet se na organizaci

V rámci své práce se účastním tzv. komunitního plánování města. Začátkem loňského roku jsem se stala součástí skupinu sociálních pracovníků, ředitelů sociálních organizací a zástupců malých obcí. Narazili jsme na to, že lidé ve městě vůbec netuší jaké sociální služby mají k dispozici, o co mohou požádat a čím se která služba zabývá. Přišla jsem s návrhem, že v jiném městě funguje tzv. den sociálních služeb a že bych uspořádala něco jako veletrh. Celý nápad se povedlo v listopadu zrealizovat a já jsem měla možnost celý den prezentovat naší službu.

Cíl č. 21 - Zažít ještě někdy vánoční trhy v Olomouci jako stánkař

Ano, zůstala jsem věrná panu Hračičkovi a po práci, o víkendech a v době dovolené jsem se stala znovu stánkařkou, prodejkyní dřevěných hraček a loutek. Řekla bych, že trhy 2016 byly ještě lepší než ty předchozí. Poznala jsem spoustu úžasných lidí. Nejvíce si asi cením Peťky ze stánku s keramikou, s kterou se vídáme i teď.

Cíl č. 27 - Koupit si luxusní večerní šaty

Před plesem ozbrojených složek jsem se rozhodla, že letos, když už umím tančit, nebudu za cuchtu! Rozhodla jsem se koupit si krásnou večerní róbu.

Stálo to mnoho sil... Prošla jsem obchody ve čtyřech různých městech. Nakonec jsem ty pravé našla přímo pod nosem, v malém obchůdku v místě bydliště. Jsou krásné, dlouhé až na zem, vrstvené čtyři sukně, v mé milované tmavě tyrkysové barvě... Nádhera!

šaty

Cíl č. 29 - Koupit sedačku

To jsem se tak jednou zmínila kolegyni, že nemám doma sedačku... A její nevlastní syn se zrovna stěhoval do svého a prodával různé vybavení včetně ikeácké rozkládací sedačky. S mamkou jsme se hecly a povedlo se nám sedačku nacpat nadvakrát do Venta a přestěhovat ke mně. Sice starší, ale je. Návštěvy si konečně mají na co sednout :-)

Cíl č. 31 - Koupit si kovovou postel

Stále zůstává kovová postel mým snem, ale po mnoha radách, přemýšlení a na konci toho všeho nutnosti kompromisu mezi kovovou (můj sen) a masivem (miláčkův sen), jsme prostě v jednom studiu objevili Charlese Greye a zamilovali se. Je to zatím moje úplně největší investice do bydlení. Nechávala jsem si čas na rozmyšlenou na max a nakonec se rozhodla, že je asi konečně čas na nákup kvalitních věcí. A tak s námi dva týdny bydlí tento tmavě šedý elegán.

charles

Cíl č. 48 - Najít si muže

Asi nejtěžší ze všech cílů splněn :-) Musím tedy konstatovat, že si spíš našel on mě... A je to nádhera.

Cíl č. 54 - Udělat originální oslavu 30. narozenin

Fenomenální oslava proběhla 4. února ve stylu Velkého Gatsbyho. Propůjčený sál jsem vyzdobila v kombinaci černé a zlaté, rozeslala jsem černé ručně vyráběné pozvánky se zlatým zdobením a art deco textem. Dress code uvedený na pozvánce zabral a až na čtyři účastníky (z 30) přišli všichni ve stylu 20. - 30. let. Bylo to velkolepé, pařilo se od 15 hodin do 4 do rána. Měli jsme krásný fotokoutek, v jehož pozadí byl dokonce legendární Gatsbyho žlutý auťák :-)

gatsby

Cíl č. 62 - Naučit se psát projekty na dotace a podat alespoň jednu žádost

Tento cíl nakonec souvisí také s moji prací. Okolnosti (a ředitel) mě dokopaly k tomu, že jsem zkoušela získat z města příspěvek na péči o paní, která má ze zákona nárok na péči zdarma. Všechno jsem zpracovala, zaslala na městský úřad, formální chyba se nevyskytla, žádost byla přijata. Nicméně nám nikdo nedal ani korunu :-D Ale se žádostí jsem se seznámila a musím říct, že to z daleka není tak hrozné, jak to vypadá.

Cíl č. 63 - Alespoň jednou vydělat 30 000 Kč za měsíc.

Tak tento cíl se mi podařil díky mé práci a dvěma brigádám v prosinci. Zpětně jsem pak přibližně počítala, kolik hodin jsem musela odpracovat a dostala jsem na přibližně 300 hodin. No, asi to není úplně cesta k bohatství. Byla jsem neskutečně unavená, odnesla jsem to tradiční vánoční angínou a kromě toho, že jsem si koupila starší repasovaný notebook, se nic nezměnilo... Peníze se rozkutálely za vánoční dárky a nějaké nezbytnosti. Zvláštní a k poučení.

Cíl č. 89 - Strávit Silvestr v zahraničí

Cíl by se mi asi nepodařilo splnit nepotkat před Vánoci mého dokonalého muže, který mě na Silvestra unesl do Benátek. Třeskutá romantika, nádhera a zůstávám u toho, že pokud někde slavit Silvestra, tak na cestách. Ani obývákové sedánky, ani rozjařené party u známých či v podniku ve městě prostě nemají takové kouzlo jako když jste v cizí zemi, nasáváte tu nezaměnitelnou atmosféru a při ohňostroji si říkáte, že letos to bude všechno lepší... Tento Silvestr byl nezaměnitelný, krásný a nikdy nezapomenu na to, jak jsem poprvé dostala od muže růži jen tak od potulného prodejce kytek, jak se vláček tisíc kilometrů s lahví sektu, plastovými sektovkami a plechovkou jahod, jak mi tohle všechno naservíroval v přístavu v Benátkách...

benátky

Cíl č. 100 - Zúčastnit se celého několikadenního letního festivalu

Absolutně nezaměnitelnou atmosféru jsem si užila na Holešovské regatě, kterou jsem abslovovala v létě 2016 s mamkou a sestřenkou. Vyšlo nádherné počasí, povedlo se mít na programu naprosto geniální kapely. Objevila jsem Tatabojs, kterým jsem naprosto propadla... Bylo to prostě boží a těším se na další ročník (ačkoliv kapely tohoto ročníku mě až tak neberou).

A na závěr trochu toho ročního shrnutí :-)

Splněno: 25 cílů

Nesplněno: 76 cílů

Uplynulo: 433 dní

Zbývá: 568 dní

Kompletní přehled cílů zde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ sargo 16. 03. 2017 - 10:58
RE(2x): Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ radus 16. 03. 2017 - 11:15
RE(3x): Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ sargo 16. 03. 2017 - 11:25
RE(4x): Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ radus 16. 03. 2017 - 11:35
RE: Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ boudicca 17. 03. 2017 - 20:01
RE: Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ rebarbora 18. 03. 2017 - 09:40
RE: Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ radus 20. 03. 2017 - 07:51
RE: Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ ava 03. 08. 2017 - 22:50
RE(2x): Jak se plní 101/1001 aneb ROK POTÉ radus 04. 08. 2017 - 06:39