Splněno

5. červen 2016 | 11.41 |

101 a 1001Cíl 24 - Vybrat si nějaký charitativní projekt, na který budu pravidelně přispívat - SPLNĚNO!

V březnu jsem se stala Dobrým andělem. Každý měsíc z mého účtu odejde stokoruna, která se stane součástí balíčku peněz pro rodinu, kde je nemocné dítě nebo naopak rodič. Přispěla jsem tak patnáctiletému Danielovi se závažnou střevní nemocí na dietní stravu. Další stokoruna přistála v rodině paní Lucie, která je onkologickým pacientem a má dvouletého synka. Do třetice jsem přispěla svou špetkou do rodiny, která má dvě děti - jednoho dospěláka a pak benjamínka, u nějž se rozvinul nízkofunkční autismus, jehož součástí je těžká mentální retardace. Maminka tak pečuje na plný úvazek a jak známo, příspěvek na péči a jiné dávky od státu jsou v těhle případech nedostačující. Každý měsíc nakouknu, kam peníze přistály a přečtu si příběh rodiny... Donutí mě to zastavit se a přestat přemýšlet o hovadinách...

Cíl 28 - Pořídit si aspoň jeden kousek ulítlého "chlupatého" oblečení. - SPLNĚNO

Koupila jsem si naprosto ulítlý chlupatý svetřík! Kupodivu vypadá velmi elegantně a v brzkých jarních měsících příjemně zahřál. Nakonec mi to ani nepřijde jako brutální úlet.

Cíl 32 - Složit zakoupenou skříň - SPLNĚNO

Ano, konečně se mi podařilo svolat rodinu a společnými silami jsme složili skříň. Ložnice začíná konečně vypadat tak nějak hezky a útulně. Na skříň si pořád ještě zvykám, přece jen jsem 16 let používala jednu a tutéž... Tak hledám ideální systém uložení věcí. Pozitivní je, že má větší prostor na věšáky, takže spoustu věcí můžu pohodlně zavěsit. No a do staré skříně teď ukládám povlečení, ručníky a nejspíš vyčlením ještě jednu poličku na kabelky :-)

Cíl 49 - Kontaktovat otce. - SPLNĚNO

Jak jsem už psala, tak jsem hned v lednu napsala otci dopis.

Odpověděl mi smskou, chtěl kontakt na mail... Napsal jen to, že je zaneprázdněn, potřebuje klid a pak další 4 měsíce mlčel. Nicméně pro změnu mně napsala dopis babička (jeho matka) a pozvala mě na zlatou svatbu. Když jsem s kytkou a dvěma lahvemi vína (kytka pro babi, jedna láhev pro dědu, další pro otce, který měl den předtím narozeniny) sedala do taxíku, vypadalo to, že mi bude muset taxikář zastavit a já budu zvracet. Nejistým krokem jsem vešla do otcovy restaurace a v roztřesených rukách nesla hrdě kabelku plnou darů a kytici. Překvapil mě jeho pozdrav hned v pivnici "Ahoj Raduš! Jsem rád, že jsi přišla." Jednak mi celý život říkal jménem jen výjimečně, téměř nikdy jej nezdrobňoval a pak slyšet, že je rád, že jsem přišla, bylo jako... Jako kdybyste vyhráli ve sportce milion. Oslavu jsem přežila, ba co víc, bylo to fajn a mockrát to bylo i dojemné. S otcem jsme se spíš vyhýbali. Já jsem byla překvapená vřelým přístupem rodiny. Usazena jsem byla vedle své sestřenice, která bývala poněkud zvláštní, ale vysoká a cestování po Americe ji dost změnilo. Našla si moc fajn partnera, s kterým jsme si sedli. Majitel 5 koček přece musí být můj člověk :-) Děda si poplakal už při mém příchodu... Bylo to jako návrat ztracenéhosyna  ztracené vnučky. No a o dva týdny později jsem jela na nedělní pouťový oběd k prarodičům a otec mi sám napsal, jestli nechci jet společně s nimi, abych nemusela jet solo autem nebo jinak. V autě jsem se opět klepala víc než jejich krysařice Lili vedle mě, ale docela to šlo.

srdce

Cíl 56 - Pořídit Bubči nový pelíšek. - SPLNĚNO

Před dvěma týdny jsem po práci vyrazila do zverimexu a koupila úžasnou plyšovou kukaň pro mého chlupáče. Bubča to nejdřív "oňufala" a dělala, že ji to vůbec nezajímá. I když jsem ji dovnitř lákala na hračky, postrčila jsem ji tam, tak vždycky zdrhla :-D Hned první noc jsem usínala a v tom tichu noci najednou slyším, jak se Bubča potichu, pomalu škrábe do kukaně. Za chvíli se ozvalo hlasité vrnění. Líbí se jí! Máme teď krásné místo na spaní obě!

Bubča I

Cíl 68 a 69 - Sjednotit všechny internetové projekty. - SPLNĚNO

Cílům je věnován samostatný článek, takže je víc zmiňovat nebudu. Nerada bych vás zcela vyčerpala.

Cíl 74 - Založit Instagram. - SPLNĚNO

Najdete mě stejně jako na Twitteru jako r_a_d_u_s. Instagram jsem si absolutně zamilovala. Myslím, že to je přesně to, co zaznamenává můj nynější život přesně takový, jaký je. Všechny výlety, koncerty, mé první pokusy o pečení atd. atd.

Cíl 86 - Pořídit slečně eM Turistický deník - SPLNĚNO

Také jsem již tento cíl zmiňovala v jiném zhodnocení. Nicméně je třeba zmínit i to, že jsme již pokřtily eMin Turistický deník šampaňským jak jinak než stylově na hradě Helfštýn, kde jsme loni zažily luxusní Hefaiston. Myslím, že mini sekt od Bohemky se stane součástí našich výletnických batůžků. Není nic lepšího než se vyškrábat do cíle a dát si šáňo!

šáňo


Zdroj: http://radus.pise.cz/141-1-zhodnoceni-101-1001.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Splněno hroznetajne 05. 06. 2016 - 12:05
RE(2x): Splněno radus 05. 06. 2016 - 17:19
RE: Splněno tlapka 05. 06. 2016 - 17:22
RE(2x): Splněno radus 05. 06. 2016 - 17:26
RE: Splněno lentilka®sdeluje.cz 11. 06. 2016 - 08:18